Aplikační cisterny

Produkty: Aplikační cisterny

Výrobce: Wienhoff

Bravurní ovladatelnost

Ten, kdo jel s plně naplněným kejdovačem Wienhoff, chválí pohodlnou jízdu jak při přepravě po silnici, tak i při aplikaci v terénu. Největší zásluhu na tom má robustní podvozek s velkými koly, která vykazují snížený valivý odpor a nízké utužování půdy. Ke stabilitě při jízdě rovněž významně přispívá pneumatické odpružení podvozku. Pro větší pohodlí a bezpečnost během jízdy je možné kejdovač vybavit odpruženou ojí. Ovladatelnost stroje významně usnadňují řiditelné nápravy. U dvounápravového podvozku je řiditelná zadní náprava, u třínápravového se řídí první a třetí náprava. Řiditelné nápravy používají tlumič kmitů, který dovoluje, aby do rychlosti 50 km/h byla náprava stále plně řiditelná a nemusela se blokovat.

Firma Wienhoff přišla s důmyslným řešením, které udržuje co nejpříznivější zatížení zadních kol traktoru. To dovoluje připojit ke kejdovači Wienhoff traktor s nižší tažnou silou, než je obvyklé u kejdovačů jiných výrobců. Cisterna kejdovače je stěnou rozdělena na dvě samostatné komory. Při vyprazdňování cisterny při aplikaci se nejdříve vyprazdňuje zadní komora a až po jejím úplném vyprázdnění se následně vyprazdňuje komora přední, což má za následek konstantní zatížení zadní nápravy traktoru po co nejdelší dobu během vyprazdňování. Tímto způsobem je docíleno účinnějšího přenosu tažné síly traktoru na podložku.

Spolehlivě bez úkapu

Pro cisterny Wienhoff je k dispozici široká paleta adaptérů a přídavných zařízení. Mezi špičková zařízení patří patentovaný aplikátor kejdy EXA-CUT, který byl v roce 1999 vyznamenán na veletrhu zemědělské techniky Agritechnica v Hannoveru stříbrnou medailí. Aplikátor splňující přísné evropské ekologické normy je vybaven dvěma dělicími hlavami, které rozdělují tok kejdy od cisterny k jednotlivým aplikačním hadicím. Toto řešení má tu výhodu, že při sklopení aplikátoru z pracovní do přepravní polohy nedochází k ohýbání hadic, čímž se jejich životnost několikanásobně prodlužuje. V přepravní poloze jsou aplikační hadice umístěny výpustním otvorem nahoru a nemůže tak docházet k ukapávání kejdy. Rovněž údržba aplikátoru je jednoduchá. Dělicí hlavy se nachází v malé výšce a pro obsluhu jsou velmi dobře dosažitelné.

Naplnění do tří minut

Kejdovače Wienhoff používají ověřená čerpadla B & P o výkonu 12 000 l/min. Kejdovače lze vybavit i výkonnější vývěvou, která disponuje výkonem 14 000 l/min. K výraznějšímu zkrácení doby plnění, a to až o 35 % slouží pomocné plnění, s nímž pohodlně naplníte cisternu o objemu 17 500 l z hloubky 3 m za dvě minuty a padesát sekund. Při plnění dochází k odpěnění kejdy, takže celou cisternu naplníte naráz bez zbytečných prodlev. K velmi jednoduchému plnění cisterny rovněž přispívá možnost volby plnicích otvorů umístěných vpředu a vzadu po levé i pravé straně. Další plnicí otvor se nachází v zadní části cisterny ve středu a v horní části. Snadné spojování a rozpojování hadic pomocí rychlospojek dokáže celkový čas plnění podstatně snížit a operaci značně ulehčit.

Dokonalá ochrana

Pro kejdovače Wienhoff máte možnost volit mezi ocelovou a plastovou cisternou. Ocelové cisterny se vyrábí z ocelového plechu, který je kvalitně žárově pozinkovaný. Plastové cisterny jsou vyrobeny ze speciálního plastu odolného vůči UV záření, s velmi hladkým vnitřním povrchem, který zabraňuje vnikání materiálu do pórů. Velká péče se u kejdovačů Wienhoff věnuje ochraně citlivých prvků před poškozením. Jde hlavně o ochranu vývěvy a řezací hlavy aplikátoru. Vývěva je proti vniknutí kejdy chráněna bezúdržbovým odlučovačem rovněž oceněným na veletrhu zemědělské techniky Agritechnica v Hannoveru. U tohoto odlučovače se zachycená kejda automaticky vrací zpět do cisterny, takže obsluha nemusí odlučovač ručně čistit. Řezací hlavy aplikátoru jsou chráněny odlučovacím zařízením, které z kejdy důsledně odstraňuje nejrůznější hrubé nečistoty, jako je kamení, železo a další cizí předměty.

 

Obrázky Aplikační cisterny

Wienhoff17 500 / 12 s regulací dávky dle rychlosti
Wienhoff17 500 / 12 s regulací dávky dle rychlosti
Wienhoff 17 500 / 12
Wienhoff 17 500 / 12
Wienhoff 14 000 / 9 Hořičky
Wienhoff 14 000 / 9 Hořičky
Wienhoff 14 000 / 9
Wienhoff 14 000 / 9
Wienhoff 17 500 / 15 Dolany
Wienhoff 17 500 / 15 Dolany
Wienhoff 17 500 / 12 Basařovi
Wienhoff 17 500 / 12 Basařovi
Hadicový aplikátor ExaCutt
Hadicový aplikátor ExaCutt
Wienhoff 17 500 se sníženým podvozkem
Wienhoff 17 500 se sníženým podvozkem
Wienhoff 24 500 / 12
Wienhoff 24 500 / 12
Snížení tlaku v pneumatikách
Snížení tlaku v pneumatikách
Agrotech Hradec Králové | vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2015

Při poskytování služeb nám pomáhají technické soubory cookie.